II Festiwal Tatarski w Supraślu

Mniejszość tatarska uważana jest za jedną z najbardziej egzotycznych w Polsce. Od XVII wieku zamieszkuje tereny Podlasia i aktywnie prezentuje swoją unikalną kulturę. W dniach 9-10 sierpnia w Supraślu odbył się II Festiwal Tatarski. Było to wspaniałe i pouczające spotkanie, które cieszyło się dużą popularnością. Na II Festiwal Tatarski przybyła nie tylko lokalna ludność, ale także osoby z różnych stron naszego kraju. Każdy znalazł tu coś dla siebie, a wszystkim towarzyszyły pozytywne, radosne nastroje.

Wyjątkowe atrakcje

II Festiwal Tatarski odbył się w Stajni w Supraślu. Były to dwa wspaniałe dni, które przyciągnęły setki, a może nawet i tysiące osób w bardzo zróżnicowanym wieku. Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Na festiwalu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Goście mogli skosztować tradycyjnych tatarskich potraw, zapoznać się bliżej z ich kulturą oraz obyczajami. Podczas dwóch dni imprezy nie zabrakło widowiskowych pokazów tańca tatarskiego oraz popisów jazdy konnej Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich. Ciekawostką był także konkurs wiedzy o tatarach oraz kaligrafia arabska. Dla najmłodszych przygotowano bardzo udane zawody łucznictwa. Dzieci bawiły się na nich doskonale, a przy okazji poprawiły swoje umiejętności.

Drugiego dnia imprezy odbyły się warsztaty łucznictwa tatarskiego. Młodzież mogła też uczestniczyć w interesujących warsztatach szermierczych. Ciekawostką drugiego dnia były atrakcje o charakterze edukacyjnym. Chętni mogli obejrzeć film „Tatarski wiek – życie imama Stefana Mustafy Jasińskiego” lub wziąć udział w pouczającym wykładzie historycznym. Owe atrakcje spotkały się z dość dużą aprobatą młodzieży, osób dorosłych oraz tych nieco starszych.

Na festiwalu miały miejsce także pasjonujące V Międzynarodowe Zawody w Łucznictwie Konnym Tatarów Polskich. Impreza zgromadziła wielu amatorów oraz pasjonatów tego nietypowego (jak na dzisiejsze czasy) sportu. Uczestnicy Zawodów wzięli udział w kilku widowiskowych konkurencjach. Warto wiedzieć, że impreza posiada charakter międzynarodowy i od lat przyciąga widzów oraz uczestników z całego świata. W tym roku było to wspaniałe widowisko dla całych rodzin – również dla tych, które na co dzień nie pasjonują się tego typu sportami.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.