Atrakcje nad polskim morzem – Kołobrzeg

Kołobrzeg jest jednym z największych, nadmorskich miejscowości uzdrowiskowych. Posiada barwną tradycję i słynie z ekologicznych złóż borowiny. Do Kołobrzegu chętnie zjeżdżają kuracjusze z Polski, Niemiec, a nawet ze Skandynawii. O właściwościach uzdrowiskowych tego miejsca wiedziano już w 1830 roku – wtedy to otwarto w mieście pierwszy zakład kąpieli solankowych.

Właściwości zdrowotne

Miasto może się poszczycić ciekawym położeniem (nieopodal znajduje się ujście rzeki Porsęty, a także wspaniałe, wyjątkowo czyste lasy). Bagienno- wodny ekosystem stanowi tu schronienie dla wielu bardzo rzadkich gatunków zwierząt, a złoża borowiny należą do najczystszych w całej okolicy. W Kołobrzegu znajduje się wiele wyspecjalizowanych ośrodków uzdrowiskowych. Możemy liczyć na przyjemne masaże, kąpiele solankowe, kąpiele w borowinach, a także skuteczne zabiegi lecznicze. Przeważnie leczone są tu choroby górnych dróg oddechowych oraz choroby stawów. Cała miejscowość cieszy się pozytywną opinią większości kuracjuszy i co roku przyciąga coraz to nowych wczasowiczów.

Zabytki

Do odwiedzenia miasta skłaniają też liczne, bardzo ciekawe zabytki. Kołobrzeg posiada bardzo barwną historię, a zabytkowe budowle potrafią zaskoczyć niejednego podróżnika. Do najciekawszych obiektów możemy zaliczyć wspaniały, neogotycki ratusz. Majestatycznie prezentuje się także gotycka Bazylika Mariacka oraz tajemnicze pozostałości umocnień starodawnej twierdzy kołobrzeskiej. W mieście znajduje się tyle zabytków, że ich dokładne zwiedzanie zajmie przynajmniej dwa dni.

Molo

Molo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Kołobrzegu. Ma długość 220 metrów i szerokość 9 metrów. Z mola rozpościera się wspaniały widok na Bałtyk i latarnie morską. Znajdziemy tu też niewielkie ławeczki na których można odpocząć i wygodnie podziwiać zachody słońca. Nic dziwnego, że dla wielu turystów jest to magiczne miejsce, które chętnie odwiedzają przy każdej nadarzającej się okazji.

Imprezy dla młodych

Z pozoru mogłoby się wydawać, ze Kołobrzeg przyciąga tylko starszych, schorowanych kuracjuszy. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Miasto przyciąga także młodych i żądnych wrażeń wczasowiczów. Na plaży odbywa się wiele ciekawych imprez tematycznych. Jedną z nich jest ogromny Sunrise Festiwal. Jest to impreza masowa, podczas której można posłuchać muzyki młodzieżowej – house i trance. Nieco spokojniejszych turystów przyciąga ciekawy festiwal filmowy „Sensacyjne Lato Filmowe”. Jest to okazja do obejrzenia najciekawszych polskich i zagranicznych hitów filmowych. Latem w Kołobrzegu odbywa się wiele imprez cyklicznych, które przyciągają tysiąca, a czasem i setki tysięcy widzów. Z pewnością warto odwiedzić to miasto chociaż na jeden wakacyjny weekend i przekonać się o jego wyjątkowym charakterze.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.