Atrakcje nad polskim morzem – Jurata

Polskie, nadbałtyckie miejscowości turystyczne cieszą się stałą popularnością wśród turystów. Nic w tym dziwnego, bowiem tak pięknych plaż jak nad polskim morzem trudno szukać w innych zakątkach europy. Wakacje nad polskim morzem mogą być nie tylko czasem relaksu, ale także fantastycznej przygody, która zafascynuje zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Jednym z miejsc do których z całą pewnością warto się wybrać jest Jurata- położona na wschód od Jastarni na pięknej mierzei Helskiej.

Piękne plaże

Największą atrakcją Juraty są dwie szerokie, piaszczyste plaże. Jedna znajduje się od strony morza. Jest bardzo bezpieczna i strzeżona przez ratowników. Chętnie przybywają do niej całe rodziny z dziećmi. Druga plaża rozciąga się od strony Zatoki Puckiej. Często jest nieco cieplejsza i z reguły przyciąga miłośników sportów wodnych. Bezpośrednio przy plaży znajdziemy wypożyczalnie sprzętów wodnych. Możemy popływać na skuterach wodnych, łodziach, katamaranach lub nauczyć się podstaw windsurfingu i kitesurfingu. Możliwości jest tak wiele, że z pewnością nie będziemy się nudzić.

Gdy w sercu gra muzyka…

Warto wiedzieć, iż to właśnie w Juracie odbywają się bardzo ciekawe imprezy muzyczne. W okolicznych hotelach często organizuje się fascynujące spektakle oraz koncerty muzyki jazzowej i klasycznej. To prawdziwa gratka dla melomanów o bardziej wyrobionych gustach muzycznych. Każdego roku w lipcu odbywa się tu kolorowy Karnawał Morski. Impreza jest wspaniałą atrakcją turystyczną i towarzyszą jej ciekawe koncerty, a także imprezy rozrywkowe. Miesiąc później w Juracie zobaczymy Otwarty Metropolitarny Koncert Muzyki Religijnej oraz Dni Węgorza. To wspaniała okazja do posłuchania muzyki regionalnej i zapoznania się z kulturą kaszubską.

Ciekawe atrakcje

Jurata obfituje w szereg różnorodnych atrakcji. Z pewnością spodoba się miłośnikom aktywnego, zdrowego wypoczynku. Ciekawym punktem jest park linowy, który przyciąga całe rodziny. Nowoczesne systemy linowe zostały zamocowane na drzewach. Przeszkody posiadają różne poziomy trudności i mogą być ciekawą atrakcją zarówno dla młodszych jak i dorosłych podróżników.

Opisując atrakcje Juraty należy także wspomnieć o szkole nurkowania. To bardzo ciekawe miejsce gdzie możemy nauczyć się podstaw sztuki nurkowania i obejrzeć świat z podmorskiej perspektywy. Co ciekawe, szkoła nurkowania w Juracie jest dostępna nie tylko dla osób posiadających stosowne uprawnienia. Pracownicy chętnie uczą podstaw także osoby bez doświadczenia i po odpowiednim przygotowaniu mogą zabrać ich w podróż do podwodnego świata.

Jurata jest jednym z tych miejsc do których chętnie wracamy przy pierwszej nadarzającej się możliwości. Warto odwiedzić ją chociażby na kilka dni i zapoznać się z oryginalnością całego regionu. Jurata (podobnie jak większość nadbałtyckich miejscowości wypoczynkowych) potrafi zafascynować, a jednocześnie zadziwić. Dla wielu podróżników stała się podstawowym punktem wakacyjnych podróży.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.