Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agenci T.A.R.C.Z.Y. to amerykański serial (dramat, akcja, science-fiction) nadawany przez stację ABC. Twórcami tego serialu są Joss Whedon i Maurissa Tancharoen, producentami Jeffrey Bell i Maurissa Tancharoen, natomiast scenarzystami Jed Whedon i Maurissa Tancharoen. Światowa premiera miała miejsce 24 września 2013 roku. Serial ten jest częścią Marvel Cinematic Universe.

S.H.I.E.L.D. to światowa organizacja broniąca porządku, gdzie małym oddziałem doskonale wyszkolonych agentów dowodzi Phil Coulson. Organizacja ta zajmuje się trudnymi do wyjaśnienia, dziwnymi i sprawami na całym świecie. W rolach głównych występują Clark Gregg jako Phil Coulson; Ming-Na Wen jako Melinda May, ekspert sztuk walki i pilot; Chloe Bennet jako Daisy „Skye” Johnson, fachowiec od hakowania i komputerów, która niedawno dołączyła do oddziału; Iain De Caestecker jako genialny naukowiec Leo Fitz; Elizabeth Henstridge jako agentka Jemma Simmons oraz Brett Dalton jako Grant Ward, specjalista od walki i szpiegostwa.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.