25.06.2018 r. Dolina Strążyska

Do Doliny Strążyskiej najłatwiej dojechać autobusem linii 12, można też dojść pieszo z Krupuwek. Jest to typowy familijny szlak dla całej rodziny. Mnóstwo turystów przyjeżdża do Zakopanego i … pomimo wiedzy zdobytej na Internecie oraz wśród znajomych, pojawia się pytanie: wiec w którą dolinę z dziećmi? Dolina Strążyska to jedna z dwóch, które z pełną odpowiedzialnością mogę polecić dla osób z wózkami. Drugą doliną, którą pokonamy bez problemu z wózkiem, jest Dolina Kościeliska.

Co nas czeka: piękne krajobrazy, szemrzący potok, mnóstwo miejsc gdzie można usiąść i odpocząć, zjeść drugie śniadanie. 2 kilometry nie stanowią wyzwania ani dla dzieci ani dla seniorów.  U zwieńczenia doliny trzeba wspiąć się po kamiennych schodach około 300 m. do Wodospadu Siklawicy. Zdecydowanie polecam wszystkim.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.