12 małp

Amerykański serial telewizyjny 12 małp to dramat science-fiction, nadawany przez stację SyFy, wyprodukowany przez Legendary Global TV Distribution oraz NBCUniversal Television Distribution. Terry Matalas oraz Travis Fickett to producenci tego serialu, który jest adaptacją dwóch filmów.

Pierwszym z nich jest film z 1995 roku o tym samym tytule, 12 małp w reżyserii Terry’ego Gilliama; drugim natomiast Filar z roku 1965 wyreżyserowany przez Chrisa Markera. Pierwszy odcinek wyemitowano 16 stycznia 2015. Akcja fabuły toczy się w przyszłości w 2043 roku. Głównym bohaterem jest James Cole, podróżnik w czasie z przyszłości w przeszłość. Celem jego podróży, którą odbywa za pomocą niebezpiecznych metod, ryzykując jest wyeliminowanie zarazy, która zdziesiątkowała 93,6% ludzkiej populacji w jego czasach. W rolach głównych w tym serialu wystąpili Aaron Stanford jako James Cole; Kirk Acevedo jako Ramse; Emily Hampshire jako Jennifer Goines; Amanda Schull jako Cassandra Railly oraz Noah Bean jako Aaron Marker.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.