Colonia

11 września 1973 roku Augusto Pinochet na drodze junty przejmuje władze. Wspierany przez Niemiecki rząd krwawo rozprawia się z poprzednim prezydentem  Salvadorem Allende i jego zwolennikami. Rozpoczynają się represje, tortury i publiczne egzekucje na stadionach. Tło wydarzeń posłużyło dla niemieckiego reżysera  Floriana Gallenbergera do opowiedzenia historii Daniela (Daniel Brühl – pamiętamy go z Good bye, Lenin!) młodego grafika z Niemiec, który na  cztery miesiące przed  upadkiem rządu przybywa do Chile by wspierać socjalistów i jego dziewczyny  Leny (Emma Watson).

W przeddzień zamieszek Lena -atrakcyjna stewardessa, przylatuje do Chile. Korzystając z okazji spotyka się z Danielem. Z dnia na dzień rzeczywistość w kraju diametralnie się zmienia.  Ludzie spędzani są na stadiony konfidenci szukają wśród zebranych tak ludzi, osób wspierających poprzednią władzę. Tak oto Daniel  trafia do tytułowej Kolonii. Jest to miejsce wspierane przez Pinocheta. Ogrodzony i pilnowany  ośrodek będący pod wpływem charyzmatycznego i bezwzględnego samozwańczego proroka.

Lena próbuje odzyskać Daniela. Dobrowolnie przystępuje do sekty. Tam spotyka go i razem próbują uciec. Czy im się udaje … tego nie zdradzę, zapraszam przed duże i małe, srebrne i inne ekrany.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.