Zimowe szaleństwo w Alpach Szwajcarskich

Szwajcaria to piękne państwo, które przywodzi na myśl niesamowite widoki, precyzję oraz naturalność. Wyjątkowy klimat od wielu dziesięcioleci przyciąga tu turystów z całego świata. Jedną z najwspanialszych, naturalnych atrakcji turystycznych Szwajcarii stały się majestatyczne Alpy. To niesamowite miejsce do którego warto przyjechać przynajmniej raz w życiu.

Najciekawsze atrakcje

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych regionów Alp szwajcarskich jest Jungfrau. To niesamowite miejsce leżące w samym sercu Berneńskiego Oberlandu. Mianem Jungfrau określamy także jeden z najpiękniejszych, alpejskich szczytów. Znajdziemy tu ponad 100 km zimowych ścieżek, 50 km torów saneczkowych oraz wyjątkowo długi zjazd narciarski. Region od wielu lat przyciąga do siebie tysiące turystów, a w sezonie zimowym jest dość zatłoczony. Dlatego coraz większe grono podróżników aktywnie poszukuje mniej znanych miejsc, w których można wypocząć od wszechobecnych tłumów i gwaru. Jednym z nich z pewnością może być maleńka wioska o nazwie Gstaad. To propozycja skierowana do turystów w każdej grupie wiekowej. Gstaad to miejsce wypełnione tradycyjnymi, drewnianymi chatami. Warto wiedzieć, że cała okolica jest całkowicie pozbawiona możliwości ruchu samochodowego. Mimo tego z pewnością znajdziemy urządzenia transportowe, które przeniosą nas na szczyty pobliskich gór. Czekają tam niezwykle szerokie trasy narciarskie oraz piękne widoki. Kolejną propozycją jest niewielki kurort Kandersteg. Leży na zachód od Jungfrau w dolinie rzeki Kander. Zachwyca swoim spokojnym charakterem oraz wyjątkowo czystym klimatem. Kandersteg to także propozycja dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy tu bardzo łagodne, bezpieczne stoki narciarskie, które zaspokoją potrzeby początkujących narciarzy. Jednym z najciekawszych wydarzeń organizowanych w kurorcie jest Festiwal Wspinaczki po Lodospadach. Natrafimy na niego w połowie stycznia.

Jezioro Bodeńskie

To jedno z najpiękniejszych, a zarazem największych jezior Europy. Leży u samego podnóża Alp, rozgraniczając Szwajcarię, Austrię oraz Niemcy. Jezioro Bodeńskie zapewnia turystom szereg wyjątkowych atrakcji. Z jednej strony widzimy ogromne szczyty górskie, z drugiej krystalicznie czystą wodę, kwieciste wysepki oraz tradycyjne miasteczka. Okolica słynie ze świetnego zaplecza hotelowego, pięknych restauracji, bogatej bazy sportowej oraz długich szlaków rowerowych. Wyjazd nad jezioro Bodeńskie to niesamowita przygoda dla miłośników aktywnego wypoczynku. Pamiętajmy jednak, że największą atrakcją pozostają tu Alpy i związane z nimi niesamowite, naturalne widoki.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.