Zima w Karpaczu

Gdy za oknem spadają pierwsze płatki śniegu coraz częściej zaczynamy zastanawiać się nad zimowym wypoczynkiem. Szukamy pięknego miejsca w którym odpoczniemy od codziennych trosk i obowiązków. Owe miejsce powinno być dobrze wyposażone, zapewniać całą gamę atrakcji, a jednocześnie umożliwić komfortowy wypoczynek. Na szczęście w Polsce znajdziemy wiele miast, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników. Do jednych z nich zaliczamy Karpacz.

Na czym polega fenomen Karpacza?

Karpacz to wspaniałe miejsce na długi weekend czy ferie zimowe, leży w malowniczych Karkonoszach u stóp Śnieżki. To miasto w którym aktywnie spędzimy czas i wypoczniemy w dogodnych warunkach. Warto pamiętać, że Karpacz oferuje cały ogrom atrakcji dla podróżników w każdym wieku. Być może to właśnie dzięki temu stał tak popularnym kierunkiem zimowych wycieczek. Cała okolica potrafi zachwycić zarówno miłośników narciarstwa jak i osoby, które z narciarstwem nie mają zbyt dużo wspólnego. Każdy znajdzie tu coś co zaspokoi jego indywidualne oczekiwania i potrzeby. Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka chociażby tor bobslejowy, piesze ścieżki górskie, rynna snowboardowa oraz wspaniała ścieżka saneczkowa. Nieco bardziej leniwi turyści mogą spróbować regionalnej kuchni, ogrzać się w eleganckich restauracjach, a także skorzystać z dość szerokiej oferty rozrywkowej.

Warto pamiętać, że Karkonosze to bardzo łagodne tereny górzyste. Szlaki zimowe ulokowane w okolicach Karpacza są bardzo dobrze oznakowane co minimalizuje ryzyko zagubienia w górach. Co więcej, na terenie Karkonoszy znajduje się dużo klimatycznych schronisk. Możemy w nich wypocząć i nabrać sił przed dalszą wędrówką. Niektóre schroniska są też doskonałą bazą noclegową oraz punktem dalszych wypraw.

Karpacz oczami młodego turysty

Karpacz to doskonałe miejsce do nauki jazdy na nartach. Łagodne stoki oraz wygodne wyciągi przyciągają turystów z całego kraju. Na terenie miasta znajduje się także kilkanaście wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Z całą pewnością jest tu w czym wybierać. Ciekawą atrakcją są także lodowiska (jedno całoroczne) oraz snowtubing (zjazdy na pontonach). Nieco większych turystów przyciąga skocznia narciarska Orlinek na której organizuje się różnorodne zawody o charakterze międzynarodowym. Do dyspozycji podróżników pozostaje także cały kompleks narciarski „Śnieżka”. Znajdziemy tam piękne nartostrady oraz siedem wyciągów narciarskich. Z pewnością warto odwiedzić je chociaż raz w życiu i na własne oczy przekonać się o uroku całego Karpacza.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.