Wiedeń

Wiedeń jest stolicą Austrii i największym miastem tego kraju. Leży tuż przy brzegu malowniczego Dunaju i stanowi wyjątkową atrakcję turystyczną. Wiedeń jest miejscem, w którym nie można się nudzić. Atrakcje turystyczne są tak różnorodne, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. To piękne miasto tętni życiem i jest otwarte na turystów z całego świata.

Najciekawsze atrakcje Wiednia

Większość turystów rozpoczyna swą wycieczkę od zwiedzania wzgórza Kahlenberg. Znajduje się tam przepiękny taras widokowy oraz piękny kościół św. Józefa. Wzgórze jest miejscem historycznym. W 1683 roku rozegrała się tam słynna, zwycięska walka z Turkami. Dowodził nią sam Jan III Sobieski. Dziś ze wzgórza rozciąga się wspaniały widok na ulice Wiednia. Nic zatem dziwnego, że owe miejsce stało się popularną atrakcją turystyczną.

Kolejnym ciekawym miejscem jest też pałac cesarski Schönbrunn. Zobaczymy tu wyjątkowe skarby architektury. Pałac cesarski Schönbrunn był do XIX wieku dworem dynastii Habsburgów. Dziś turyści mogą spacerować po kompleksie ogrodowym zawierającym piękne fontanny, unikalne rzeźby, a nawet zoo.

Na szczególną uwagę turystów zasługuje także Ring Wiedeński, który biegnie wokół Starego Miasta. Warto przejechać bądź przejść jego trasę. Po drodze zobaczymy piękny Park Miejski wraz ze słynnym pomnikiem Johana Straussa. Co ciekawe, obiekt jest jednym z najczęściej fotografowanych pomników na świecie. Na trasie Ringu znajduje się także ciekawa Opera oraz Muzeum Sztuki Naturalnej.

Podróżując po Wiedniu warto też zobaczyć Muzeum Historii Sztuki będące jednym z najstarszych muzeów sztuki plastycznej na świecie. Muzeum posiada unikalne zbiory sztuki. Niektóre arcydzieła pochodzą ze starożytnego Egiptu, Rzymu i Grecji. Wychodząc z Muzeum Historii Sztuki warto obejrzeć Nowy Ratusz. To wspaniała neogotycka budowla, wzorowana na ratuszu brukselskim. Nieopodal znajduje się przepiękny teatr oraz kościół Wotywny. Niezwykle wysokie, strzeliste wieże tej budowli wspaniale komponują się z panoramą całego miasta. Kościół wygląda majestatycznie, warto go obejrzeć zarówno z zewnątrz jak i od środka.

Prater

Prater jest ogromnym parkiem rozrywki – jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów turystycznych Wiednia. Znajdziemy w nim zarówno atrakcje dla dzieci jak i dla dorosłych. Riesenrad czyli ogromny diabelski młyn widnieje na wielu pocztówkach i folderach reklamowych Wiednia.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.