W poszukiwaniu ósmego koloru tęczy – Malta

Malta to jedno z rajskich miejsc, które nie cieszy się jeszcze dużą popularnością wśród polskich turystów. Możemy to zauważyć chociażby po ograniczonej ilości ofert biur podróży. Jednak osoby decydujące się na taką wycieczkę z pewnością będą miały co wspominać. Malta skrywa w sobie wiele tajemnic i świetnie nadaje się dla osób, które oczekują czegoś więcej niż tylko krystalicznie czystej plaży.

Kilka słów o Malcie

Malta leży pomiędzy Sycylią, a Afryką. Oferuje turystom piękne krajobrazy, urokliwe plaże i ciepły, słoneczny, śródziemnomorski klimat. Możemy ją odwiedzać o każdej porze roku, jednak szczyt sezonu przypada na czerwiec – sierpień. W owych miesiącach występują najwyższe temperatury, a słońce towarzyszy turystom przez cały czas pobytu. W okresie letnim z pewnością najwięcej czasu spędzimy na plaży. Piękne widoki, unikatowa atmosfera wysp i bajeczne zatoczki będą dla nas miłym zaskoczeniem. Pozostałe pory roku także sprzyjają turystyce. Średnia zimowa temperatura wynosi 14oC. Zatem będzie idealna dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Warto pamiętać, że Malta obfituje w plaże skaliste, ze stromymi wejściami do morza. Czasem jest to spore utrudnienie dla turystów podróżujących z całą rodziną. Jeśli chcemy zabrać na wakacje dzieci, warto wybrać miejscowość Cirkewwa bądź Mellieha. W ich okolicy znajdziemy jedyne piaszczyste plaże z płytkim zejściem do morza oraz niezliczoną ilością atrakcji dla młodszych podróżników.

Valletta, czyli podstawowy punkt każdej wycieczki

Valletta jest jednym z najpiękniejszych miast, a zarazem stolicą Malty. Na szczególną uwagę zasługuje barokowa architektura tego miejsca. W okolicy czeka na nas wiele ciekawych zabudowań, a całe miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO (wiele osób określa je mianem muzeum na świeżym powietrzu). Największą atrakcją architektoniczną miasta jest Kościół Karmelitów, Katedra św. Jana Chrzciciela, Fort św. Elma oraz Pałac Wielkich Mistrzów. Ciekawą atrakcją może być także piękne, Narodowe Muzeum Archeologii, które odkrywa przed turystami dużą część maltańskiej historii.

Miasto ciszy

Mdina, bo o niej mowa była pierwszą stolicą Malty. Dziś pozostaje wspaniałą atrakcją turystyczną. Polecamy ją szczególnie podróżnikom chcącym odpocząć od wszechobecnego gwaru. Miasto ciszy skłania do refleksji i sprzyja nieograniczonemu wypoczynkowi. Największą atrakcją tego miasta jest Muzeum Historii Naturalnej, Pallazo Falson (muzeum historyczne) oraz Katedra św. Pawła. Podróżując po Midinie warto też zwiedzić mury obronne, które otaczają całą miejscowość. Widoki z murów są naprawdę wspaniałe, odkrywają panoramę całej wyspy.

Błękitna laguna

Większość turystów odwiedzających Maltę skupia się na wypoczynku przy plażach. Jednym z najciekawszych miejsc umożliwiających taki wypoczynek jest Blue Lagoon. Leży u wybrzeży wyspy Comino (trzeciej co do wielkości wśród archipelagu wysp maltańskich). Docierając na miejsce zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki i będziemy mogli spacerować po dnie laguny. Co ciekawe, w wielu miejscach głębokość wody nie przekracza tu 2 metrów. Nieco dalej pływają urokliwe motorówki, a amatorzy sportów wodnych wypróbowują swoje możliwości.

Jak dotrzeć na miejsce i ile gotówki szykować?

Większość turystów dociera na Maltę samolotem, jednak zdarzają się także propozycje biur podróży, które oferują prom z Sycylii. Największą popularnością cieszą się podróże zorganizowane. Za tygodniową, dwuosobową wycieczkę All Inclusive zapłacimy od 2 do 5 tysięcy złotych.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.