Top 20 polskiej klasyki – Myslovitz

Myslovitz jest jednym z tych zespołów, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Powstał w 1992 roku z inicjatywy wokalisty Artura Rojka oraz Wojciecha Powagi, Wojciecha Kuderskiego oraz Jacka Kuderskiego. Nazwa zespołu nawiązuje do pochodzenia wszystkich członków. Warto pamiętać, iż wszyscy założyciele pochodzili z Mysłowic, a dokładniej z dzielnicy Piasek. Początkowo artyści grali pod mało znaną nazwą The Freshmen.

Działalność artystyczna

Artyści zadebiutowali w 1992 roku w katowickim klubie Olimp. Szybko zjednali sobie fanów i zyskali lokalną popularność. Już w rok po założeniu zespołu grupa koncertowała na estradach w Jaworznie. Koncert poskutkował znajomością z amatorskim fotografem Jackiem Kowalczykiem, który zrobił pierwszą sesję zdjęciową zespołu oraz pomógł w zorganizowaniu pierwszej sesji nagraniowej. W 1994 roku The Freshmen wzięli udział w konkursie „Garaż 94”. Zajęcie drugiego miejsca otworzyło im drogę do kariery i poskutkowało wykonaniem pierwszej profesjonalnej sesji nagraniowej w Studiu Radia Łódź. W 1995 roku artyści zmienili nazwę zespołu na Myslovitz i nagrali płytę o takim samym tytule. Nagrania zdobyły uznanie wśród słuchaczy i krytyków muzycznych, a zespół zdobył ogromną popularność. Już w 1996 roku Myslovitz stworzył kolejny album zatytułowany Sun Machine. Na krążku znalazły się jedne z największych hitów takie jak „Z twarzą Marylin Monroe” czy ”Peggy Brown”. Piosenki trafiły do serc odbiorców i stały się ponadczasowym przebojem. Myslovitz nie spoczął na laurach i w swojej karierze wydał jeszcze osiem wspaniałych albumów. Album z 1999 roku zatytułowany „Miłość w czasach popkultury” zdobył podwójną platynę. Na liście znalazły się kolejne ponadczasowe hity takie jak „Długość dźwięku samotności” i ”Dla Ciebie”. Od 2007 artyści zaczęli angażować się w inne projekty muzyczne. Stopniowo zmniejszała się liczba ich koncertów aż w końcu działalność została czasowo zawieszona. Myslovitz powrócił dopiero w 2011 roku wraz ze złotym albumem „Nieważne jak wysoko jesteśmy”. W 2012 roku zmienił się skład zespołu. Wokalista Artur Rojek ogłosił, iż rozpoczyna karierę solową. Na jego miejscu znalazł się Michał Kowalonek. W 2013 roku zespół w nowym składzie wydał album o tajemniczej nazwie 1.577. Najważniejszym singlem promocyjnym stał się utwór „Trzy sny o tym samym”.

Aktualny skład zespołu

  • Michał Kowalonek – wokal.
  • Wojciech Powaga – gitara.
  • Przemysław Myszor – gitara, instrumenty klawiszowe.
  • Jacek Kuderski – gitara basowa.
  • Wojciech Kuderski – perkusja.

FOTO: Kubakocoj,wikipedia,CC-BY-SA-3.0,2.5,2.0,1.0; Released under the GNU Free Documentation License

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.