Tajlandia

Turystyczna ucieczka przed zimą – gorące miejsca za rozsądną cenę.

Tajlandia

Jeszcze do niedawna Tajlandia kojarzyła się z drogimi, ekskluzywnymi wycieczkami. Dziś jest to świetny pomysł na tani i niezwykle przyjemny wypoczynek. Niektóre oferty biur turystycznych są bardzo atrakcyjne pod względem cenowym. Tygodniowa wycieczka do Tajlandii może nie przekroczyć nawet 2 tysięcy złotych.

Pogoda w Tajlandii

Od listopada do lutego w Tajlandii panuje pora chłodna. Jednak w tym rejonie oznacza to temperatury oscylujące pomiędzy 28 a 35oC. Opady deszczu są bardzo sporadyczne, przeważnie na niebie świeci piękne, intensywne słońce. Woda nagrzewa się do 27-29oC i świetnie nadaje się do kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych. Możemy stwierdzić, że obecnie panują tam najlepsze warunki dla turystów. Wycieczka do Tajlandii w porze gorącej może być dla Nas zbyt uciążliwa ze względu na bardzo wysokie temperatury.

Plaże na wyspie Phuket

Podróż do Tajlandii jest niesamowitą okazją do wypoczynku na rajskich, pięknych plażach. Najpiękniejsze z nich zobaczymy na wyspie Phuket. Jest to niezwykłe miejsce o wielu obliczach. Znajdziemy tam plaże dla aktywnych turystów dla nurków oraz osób lubiących wypoczywać na słońcu. Wokół wyspy rozciąga się kilkanaście malowniczych plaż, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Najciekawsze z nich leżą na terenie Parku Narodowego Sirinath. Na szczególną uwagę zasługuje plaża Nai Thon –bardzo ciche i piękne miejsce, w którym znajdziemy spokój i odpoczniemy od zgiełku innych turystów.

Magia Bangkoku

Podróż do Tajlandii jest niesamowitą okazją na odwiedzenie stolicy kraju – Bangkoku. Jest to tętniące życiem miasto, które oferuje szereg bardzo różnorodnych atrakcji turystycznych. Warto odwiedzić tutejsze restauracje, serwujące specjały tradycyjnej kuchni tajskiej. Do wartych uwagi miejsc należą też: Świątynia Szmaragdowego Buddy oraz niesamowity kompleks: Paragon Cineplex. Na jego terenie znajduje się bogato wyposażone kino i wspaniałe oceanarium, które z pewnością zainteresuje starszych oraz młodszych podróżników. Za dodatkową opłatą możemy tam popływać z niektórymi gatunkami ryb.

Ajutthaja

Podróżując po Tajlandii warto wstąpić do malowniczego miasta Ajutthaja (zwanego niegdyś złotem Tajlandii). Jest to dawna, nieco zapomniana stolica tego kraju. Ajutthaja jest pełna niesamowitych widoków oraz niecodziennych zabytków. W centrum miasta znajdują się unikalne ruiny, które świadczą o dawnej potędze tego wyjątkowego miejsca i przyciągają tysiące turystów z całego świata.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.