Szczęśliwa miłość

Szczęście w miłości jest subiektywnym odczuciem, do którego dąży większość z Nas. Spełniony, satysfakcjonujący związek to marzenie ogromnej liczby ludzi. Co ciekawe, sam fakt pozostawania w jakimkolwiek związku, nie jest jeszcze gwarantem szczęścia. Świadczy o tym chociażby nieustannie rosnącą liczba rozwodów. Jak to się dzieje, że niektóre związki trwają w szczęściu przez kilkadziesiąt lat, a inne rozpadają się już po kilku miesiącach?

Podstawy miłości

Szczęśliwa miłość nie przychodzi do nikogo sama i nie ma na nią uniwersalnej recepty. Na początku relacje są bardzo burzliwe, nacechowane emocjami. Na etapie zauroczenia możemy być bardzo szczęśliwi i całkowicie nie dostrzegać wad partnera. Jednak po pewnym czasie przechodzimy do etapu przyzwyczajenia. Zaczynamy dostrzegać różne niedociągnięcia partnera, a szczęście nie jest już odczuwane tak intensywnie. Zatem co zrobić, żeby być stale szczęśliwym w miłości? Warto pamiętać, że miłość szczęśliwa to miłość wypracowana. To połączenie poczucia bezpieczeństwa, zaufania do drugiej osoby i wspólnych planów życiowych. To także umiejętność rozmowy oraz stałe pogłębianie relacji. Szczęście z reguły nie przychodzi samo, a dojrzała miłość jest wynikiem pracy obojga partnerów.

Trwałość związku – budowanie podstaw

Podstawą trwałego związku jest wzajemne zrozumienie i umiejętność postawienia się w sytuacji partnera. Nie osiągniemy tego bez długich rozmów i wspólnego spędzania czasu. W XXI wieku coraz częściej nie mamy czasu dla pogłębiania wzajemnych relacji. Nakładamy na siebie dużo obowiązków zawodowych, a po pracy relaksujemy się przy telewizji. Zastanówmy się przez moment: co daje Nam bezmyślne patrzenie w programy telewizyjne? Czy to pomaga Nam w samorealizacji, dokształca bądź pogłębia relacje z bliskimi?… Raczej nie. W dzisiejszym zabieganym świecie warto znaleźć czas dla drugiej osoby. Często mówimy, że nie mamy czasu, a spędzamy przynajmniej pół godziny dziennie na oglądanie TV. Szkoda, bowiem ten czas można spożytkować na rozmowę, wspólny spacer czy relaksującą kolację. Każdy z Nas potrzebuje przecież chwili relaksu. Czas wolny może być tez idealnym momentem na realizacje wspólnych zainteresowań lub przedyskutowanie bieżących problemów. Owe problemy zdarzają się przecież w każdym związku. Z reguły nie znikają same. Jeśli nie zaczniemy ich wspólnie rozwiązywać, prawdopodobnie zaczną się kumulować. To z kolei wcześniej czy później zaburzy Nasze wzajemne relacje.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.