Sprawdzone sposoby na wakacyjny podryw

Wakacje to okres przygód i zawierania nowych znajomości. Plaże i dyskoteki zapełniają się pięknymi, skąpo ubranymi dziewczynami. Atmosfera luzu sprawia, że dużo łatwiej niż zwykle można nawiązać rozmowę. Nie tylko mężczyźni, ale również kobiety marzą o zawarciu nowej znajomości, często o erotycznym charakterze. Jak nie stracić szansy i zwrócić na siebie uwagę atrakcyjnej kobiety lub przystojnego mężczyzny?

Krótko o sztuce uwodzenia

Umiejętność uwodzenia znana jest tak długo… jak istnieje płeć. Już w czasach prehistorycznych istniały konkretne sposoby zachowania, które umożliwiały zwrócenie na siebie uwagi upragnionego wybranka lub wybranki. Mężczyzna musiał wykazać się odwagą i zręcznością w polowaniu, zaimponować kobiecie swoją siłą, zaradnością i sprytem. Na czym jednak polega klucz do zagadki skutecznego zdobywania zainteresowania osób płci przeciwnej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie brzmiące w następujący sposób: „Jestem wartościowy, wrażliwy, mam wiele do zaoferowania swojej potencjalnej drugiej połowie. Dlaczego więc nikt mnie nie dostrzega?”. Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Spróbujmy znaleźć odpowiedź w oparciu o mechanizmy rządzące samą naturą.

Nawet w świecie zwierząt istnieją określone rytuały, których muszą przestrzegać samiec i samica, jeśli pragną zdobyć względy osobnika płci przeciwnej. Kto nie potrafi sprostać zadaniu, odpada z gry. Brutalne? Niestety, tak funkcjonuje przyroda.

Również człowiek po części jest zwierzęciem, choć obdarzonym rozumem bardziej niż inne gatunki. Niemniej nasza podświadomość zawsze będzie reagowała na określone bodźce. Czy chcemy tego, czy nie, kobieta zawsze zwróci uwagę na pewnego siebie, energicznego mężczyznę, ponieważ jej podświadomość zidentyfikuje w nim zaradnego partnera. Z drugiej strony mało który mężczyzna oprze się kobiecie, która wyśle mu erotyczny sygnał, wzbudzi zainteresowanie, a następnie chwilowo wycofa się, zapraszając go w ten sposób do „gry w uwodzenie”. Większość mężczyzn poczuje wtedy nieprzepartą chęć zdobycia takiej kobiety, ponieważ ich podświadomość zidentyfikuję tę sytuację jako bodziec do rozpoczęcia zalotów.

Oczywiście, większość z tych mechanizmów działa w ukryciu i jest racjonalizowana. Kobieta nigdy nie przyzna otwarcie, że pociągają ją mężczyźni w typie „łobuzów” i „wojowników”. Powie raczej: „lubię mężczyzn, którzy wiedzą czego chcą”, lub „lubię zaradnych facetów”. Również rzadko który mężczyzna przyzna, że marzy o „posiadaniu kobiety na własność” i „zdobyciu jej tylko dla siebie”. Stwierdzi natomiast, że pociągają go „kobiety tajemnicze”, lub takie, „które mają w sobie to coś”. W istocie „to coś” jest jedynie zręczną umiejętnością wysłania zaproszenia do rozpoczęcia gry w uwodzenie.

Rady dla panów

– Staraj się sprawiać wrażenie osoby pewnej siebie. Pamiętaj o wyprostowanej sylwetce i energicznych ruchach. Nie zapominaj o otwartej postawie i uśmiechu. Wbrew niektórym opiniom kobiety nie lubią mężczyzn zamyślonych, zamkniętych w sobie, smutnych i małomównych.

– Niech twoja postawa emanuje męskością. Budowa twojego ciała nie jest najważniejsza. Znaczenie ma sposób, w jaki się poruszasz. Nigdy nie zakładaj nogi na nogę, nie przybieraj zamkniętej postawy, nie krzyżuj rąk i nie trzymaj głowy nisko opuszczonej. Sprawiaj wrażenie człowieka konkretnego.

– Nie bój się nawiązywać kontaktu wzrokowego z kobietą. Jeśli wasze spojrzenia się skrzyżują, staraj się nieco mocniej otworzyć oczy, tak, by twoja twarz wydała się interesująca i przyjazna. Jeśli jako pierwszy odwrócisz wzrok, już przegrałeś. Zamiast tego powinieneś lekko się uśmiechnąć i wytrzymać jej spojrzenie. Dopiero wtedy możesz odwrócić wzrok.

– Nie unikaj rozmowy. To ważne, aby nawiązać z kobietą werbalny kontakt. Szczera rada brzmi: unikaj nudnych i poważnych tematów. Nie próbuj zaimponować kobiecie ciekawostkami ze świata programów komputerowych lub zaciekawić jej notowaniami giełdowymi czy budową najnowszego silnika samochodowego. Efekt bowiem będzie odwrotny od oczekiwanego. Kobiety uwielbiają mężczyzn, przy których dobrze się bawią. Spróbuj więc wykazać się poczuciem humoru. Rozpocznij jakiś temat, w którym twoja rozmówczyni również łatwo będzie potrafiła się odnaleźć.

– Naucz się słuchać. Odnieś się do tego, co powiedziała dziewczyna, nie zmieniaj tematu. Kolejnymi pytaniami zachęć ją do dłuższej rozmowy. Skupiaj się na tym, co ją interesuje.

– Naucz się być sternikiem znajomości. Przejmij kontrolę nad sytuacją. Bez względu na to, co twierdzi większość kobiet, zawsze imponuje im mężczyzna, który wie czego chce. Nie obawiaj się więc zaproponować wspólnego spaceru, wyjścia do kina, czy wypadu do restauracji. Nieśmiali panowie powinni pamiętać, że strach ma wielkie oczy. Większość kobiet lubi być adorowana, więc reaguje pozytywnie na takie propozycje, nawet jeśli decyzja w pierwszej fazie znajomości będzie odmowna.

– Przygotuj jakiś pretekst, którzy umożliwi ci kontynuowanie znajomości. Jeśli jesteście w ładnym miejscu zrób zdjęcie telefonem komórkowym, a następnie poproś o numer telefonu lub e-maila by przesłać je kobiecie. Opowiedz o jakimś interesującym miejscu i zaproponuj wspólną przechadzkę. Jeśli posiadasz konto na portalach społecznościowych – zaproś interesująca cię dziewczynę do znajomych. To ułatwi podtrzymanie kontaktu.

– Nie bądź nachalny. Wyjdź z propozycją, ale nie narzucaj się. Wiele kobiet na początku odmawia umówienia się na spotkanie. Udaj, że nie robi to na tobie wrażenia. Pod żadnym pozorem nie pokazuj smutku, złości czy przygnębienia z tego powodu. Nadal pozostań pewny siebie. Taka postawa bardzo intryguje kobiety, ponieważ świadczy o sile charakteru i charyzmie. Jeśli tak postąpisz, w dziewięciu przypadkach na dziesięć otrzymasz niebawem „zachętę” ze strony kobiety do ponownego podjęcia dalszej gry.

– Nie obawiaj się zdradzić swojej wrażliwości. Pamiętaj, że większość kobiet jest naturalnie „zaprogramowana” do założenia ogniska domowego. Zrobisz na niej duże wrażenie, jeśli ciepło wspomnisz o swojej matce, rodzinie, lub z żartobliwą zazdrością wypowiesz się o „wspaniałych dzieciakach kolegi”. Pozwól, aby sądziła, że to właśnie ona odkryła twoją tajemnicę – miękkie serce ukryte pod zbroją twardziela.

– Jeśli jesteś w grupie mężczyzn, staraj się wyróżnić energicznym sposobem bycia. Kobieta zawsze zwróci uwagę na tego mężczyznę, który wydaje się cieszyć największym autorytetem pośród kolegów. Fizyczna uroda nie ma w tym przypadku większego znaczenia.

– Jeśli kobieta, która cię interesuje znajduje się w gronie koleżanek, staraj się w miarę możliwości porozmawiać z nią sam na sam. W dyskotece zaproś ją do tańca, wyjdźcie na parkiet. W innym miejscu zabierz ją nieco na bok pod jakimś pretekstem. Odłączcie się nieco od grupy, choćby na chwilę. Obecność przyjaciółek może czasem krępować kobietę i „zmuszać ją” do przyjęcia zamkniętej postawy, której nie okaże ci w rozmowie sam na sam.

– Jeśli masz do czynienia z większą grupą kobiet, w pierwszej kolejności podejdź do tej, która na ciebie spojrzy. Pamiętaj, kontakt wzrokowy to ważny, pierwszy sygnał zainteresowania, a często zaproszenie do flirtu.

– Nie zniechęcaj się. Być może obok oszałamiającej lecz niedostępnej blondynki znajduje się sympatyczna brunetka, z którą warto nawiązać znajomość.

Rady dla pań

– Staraj się ubierać seksownie, ale nie przesadnie wyzywająco. Pamiętaj, że mężczyznę pociąga tajemniczość. Nie zapomnij o dyskretnym makijażu. Szczególnie ważne są okolice oczu. Powinny zostać podkreślone. Nic nie działa na mężczyznę tak, jak powłóczyste spojrzenie zza długich rzęs.

– Nie bój się żartować, przekomarzać, uśmiechać, stroić delikatnych, żartobliwych minek. Dynamiczna osobowość przykuwa uwagę i jest atrakcyjna.

– Wyślij sygnał za pomocą subtelnego fizycznego kontaktu. Czasem zwykły, niby przypadkowy dotyk, stanowi bardzo silny bodziec dla mężczyzny. Lekkie muśnięcie palcem, poprawienie kołnierzyka koszuli, zdjęcie niedostrzegalnego pyłku z ramienia – nierzadko potrafią zdziałać więcej niż tysiąc słów.

– Nie graj roli niedostępnej księżniczki. Mężczyźni często obawiają się takich kobiet, szczególnie ci nieśmiali. Nie unikaj przejmowania kontroli nad sytuacją. Nic złego się nie stanie, jeśli to ty pierwsza rozpoczniesz rozmowę.

– Nie bądź zbyt łatwa. Ciało mężczyzny znacznie łatwiej zdobyć niż jego serce. Jeśli chcesz zdobyć serce, musisz rozpocząć swoją grę w uwodzenie i potrzebujesz na to więcej czasu. Uważaj jednak, aby nie urazić męskiej dumy. Powinnaś delikatnie dać mu do zrozumienia, że jest interesujący, ale na wszystko przyjdzie pora we właściwym czasie.

– Pamiętaj o mowie ciała. Postaraj się, aby twój sposób bycia był bardzo kobiecy. Nie bój się odgarniać włosów, zakładać nogi na nogę, spoglądać głęboko w oczy. Dla mężczyzny to ważne sygnały.

– Okaż zainteresowanie, nie opowiadaj jedynie o sobie. Pozwól mężczyźnie, aby poczuł się doceniony, zauważony i dowartościowany. Pamiętaj, że zwykle czujemy sympatię do osób podobnych do nas samych. Nie zaszkodzi w rozmowie rzucić od czasu do czasu „też tak mam”, albo „myślę podobnie do ciebie”.

– Znajdź pretekst, by kontynuować znajomość. Nie bój się stwierdzeń typu: „fajnie się z tobą rozmawia”, albo „co jutro porabiasz?”. Jeśli słyszałaś o ciekawym filmie w kinie, lub interesującym miejscu możesz rzucić niby od niechcenia: „chętnie bym się tam wybrała, ale nie mam z kim”.

– Uwierz w swoje możliwości. Uświadom sobie swoje mocne strony. Zaufaj własnej kobiecej intuicji. Pamiętaj, że większość mężczyzn postrzega ciebie tak, jak myślisz o sobie samej.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.