Rosyjskie obozy śmierci

Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa powiadomiła, że żołnierze ukraińscy, którzy trafili do niewoli są przewożeni do zakładów karnych w Rosji, jeden z aresztów jest przeznaczony do torturowania i wydobywania zeznań od jeńców.

W kolonii karnej w osiedlu Komsomolski, w obwodzie tulskim, zwolniono pomieszczenia do przetrzymywania tam około 100 jeńców ukraińskich – poinformowała Denisowa. „Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) przeprowadziła z administracją dogłębny instruktaż, oprócz tego funkcjonariusze służb ulokowali się w tej placówce w celu 'pracy’ z jeńcami” – napisała rzeczniczka.

Według Denisowej jeńcy przetrzymywani są też w dwóch zakładach karnych w obwodzie rostowskim, na południu Rosji. „Są to faktycznie obozy koncentracyjne dla jeńców wojennych” – oceniła rzeczniczka. „Kontrolą nad jeńcami wojennymi zajmują się funkcjonariusze służby więziennej, FSB, gwardii narodowej (Rosgwardii) i tajni agenci z szeregów skazanych aktywistów, z których wielu przeniesiono z katowni innych zakładów karnych”.

Dodała, że jeńcy mają być przetrzymywani także w areszcie śledczym w Wiaźmie, w obwodzie smoleńskim, który „jest wyposażany do torturowania i wydobywania zeznań od jeńców wojennych”. Ukraińcy „będą przetrzymywani w małym szpitalu psychiatrycznym przy tym areszcie śledczym, znanej poza granicami Rosji katowni dla 'niepokornych'” – oświadczyła. Obrońcy praw człowieka, na których powołuje się rzeczniczka, „informują o umieszczaniu Ukraińców w areszcie śledczym nr 2 w obwodzie briańskim (Nowozybkow), w areszcie śledczym nr 2 w Taganrogu i w areszcie w Moskwie”.

Na podstawie interia.pl

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

2 Komentarze

  1. Postawa papieża Franciszka, która nawołuje do zaprzestania wspomagania Ukrainy w broń, jest co najmniej zastanawiająca. Dyplomacja rosyjska w Watykanie musi mieć bardzo silne poparcie tamtejszej administracji.

  2. Pamiętajmy co papież Franciszek powiedział o ludobójstwie rosyjskich nazistów w Ukrainie: „Wszyscy jesteśmy winni!”

    Czyli, winne są ukraińskie gwałcone kobiety, zabijane ukraińskie dzieci !!! Ukraińcy walczący w okopach słyszą „wszyscy jesteśmy winni!”.

    Ani razu papież Franciszek nie wskazał kto jest agresorem, mordercą, najeźdźcą, autorem ludobójstwa w Ukrainie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.