Pomysł na wakacje- Brindisi

Włochy są coraz chętniej wybieranym kierunkiem naszych wakacyjnych podróży. Nie ma się, co dziwić, bowiem całe państwo obfituje w piękne widoki, ciekawe zabytki oraz w niezliczoną ilość atrakcji turystycznych. Jednym z ciekawych miejsc, które warto zobaczyć we Włoszech jest portowe miasto Brindisi. Nie trudno znaleźć go na mapach, bowiem leży dokładnie na obcasie Włoskiego buta – w regionie Agulia.

Co warto wiedzieć i co zobaczyć?

Brindisi leży niespełna 115 kilometrów od Bari – stolicy regionu Apulia. Jest dość cichym i spokojnym miastem, które upodobali sobie przede wszystkim miłośnicy zabytków. Główną atrakcją jest oczywiście port, który zaskakuje swoimi imponującymi rozmiarami. Turyści mogą się też cieszyć pięknymi, piaszczystymi plażami i wspaniałą pogodą. Poza obrębem miasta zobaczymy ciekawe gospodarstwa słynące z produkcji wyjątkowego lokalnego wina Appia dei Vini.

Brindisi to także miejsce w którym możemy zasmakować regionalnej gastronomii. Z łatwością znajdziemy tu wiele eleganckich restauracji, które serwują specjały lokalnej kuchni za niewielkie pieniądze.

Podróżując po mieście warto też zobaczyć Muzeum Archeologiczne znajdujące się w Pałacu Katedralnym. W kilku bardzo dużych salach możemy obejrzeć różnorodne zbiory epigrafiki. Ciekawie prezentuje się także Muzeum Etnograficzne Kultury Salentyńskiej oraz duże Muzeum Diecezjalne – ukazujące ciekawe relikwiarze, szaty liturgiczne, obrazy i rzeźby.

Miasto słynie także z wyjątkowej architektury sakralnej i świeckiej. Turyści bardzo chętnie oglądają piękne zabytkowe kościoły (które znajdują się w bardzo dobrym stanie wizualnym). Ciekawie prezentują się także liczne pomniki oraz place usytuowane przy ruchliwych ulicach. Warto zobaczyć także starożytny akwedukt oraz rzymskie kolumny kończące drogę Via Appia z Rzymu. Kolumny zostały prawdopodobnie wybudowane już w II wieku n.e. Te marmurowe budowle szybko stały się symbolem miasta i jego najbardziej rozpoznawalną wizytówką. Niegdyś wskazywały żeglarzom drogę do miasta stanowiąc bardzo przydatny punkt orientacyjny.

Ciekawostki

Nazwa miasta Brindisi pochodzi od słowa Brention – oznaczającego głowę jelenia. Ma to związek z portem, który w swoim kształcie mocno przypomina głowę tego zwierzęcia. Warto wiedzieć, iż port istniał już w czasach starożytnych i spełniał ważną rolę w kształtowaniu się kultury.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.