Pomysł na udane wakacje – Białowieża

Białowieża jest kolejnym wspaniałym miejscem, w którym możemy spędzić bardzo udane wakacje. Cały obszar uczy Nas szacunku do przyrody, pozwala na nieograniczony relaks na łonie natury i jest wspaniałą atrakcją dla całej rodziny. W regionie Białowieży znajdziemy niezliczone atrakcje dla młodszych oraz starszych podróżników.

Czemu właśnie Białowieża?

Białowieża zawdzięcza swoją popularność unikalnej Puszczy Białowieskiej. Jest to jedyny w swoim rodzaju kompleks lasów naturalnych położonych w nizinnej Europie. Część Puszczy została nawet wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podróż do Białowieży zawsze obfituje w liczne atrakcje. To miejsce, w którym możemy uciec od gwaru miast, zaczerpnąć świeżego powietrza i aktywnie spędzać wolny czas. Bardzo popularną atrakcją turystyczną jest tu unikalny Rezerwat Pokazowy Żubrów. Podróż do tego miejsca jest dobrą okazją na zobaczenie tych majestatycznych stworzeń, obcujących w swoim naturalnym środowisku. W rezerwacie możemy też zobaczyć dziki, sarny, jelenie, łosie oraz wspaniałe koniki polskie. Wakacyjna podróż w zakątki Białowieży może być zatem wspaniałą lekcją przyrody.

Najciekawsze szlaki

W Białowieży znajduje się wiele pięknych szlaków, które możemy przemierzać pieszo lub rowerem. Do najpopularniejszych szlaków pieszych zaliczamy

Ścieżkę edukacyjną „Przez trzy zbiorowiska” – prowadzi przez trzy typy lasów i jest wspaniałą atrakcja dla całych rodzin. Na trasie znajduje się 12 przystanków z tablicami informacyjnymi. Możemy znaleźć na nich wiele ciekawostek o otaczającej przyrodzie.

„Wilczy szaniec” – przebiega przez niezwykłe bory bagienne, oraz przez piękne łąki nad rzeką Narewką. Nieopodal szlaku znajduje się też kolejka wąskotorowa oraz droga do ostoi żubrów.

W Białowieskim Parku Narodowym znajdują się wypożyczalnie rowerowe, które ulokowano na rozpoczęciu szlaków. Do dyspozycji mamy szlak zielony oraz szlak czarny. Podróż po obu szlakach ukazuje nam różne typy ekosystemów leśnych.

Dla bardziej leniwych

Latem w Białowieży organizuje się wiele atrakcji dla całych rodzin. Bez problemu znajdziemy tu ciekawe ośrodki agroturystyczne i piękne pensjonaty. W ośrodkach agroturystycznych bez problemu zorganizujemy sobie cały wolny czas. W wolnej chwili możemy przejechać się wspaniałą konną bryczką. Wiele osób wybiera się też w podróż do położonego nieopodal Miejsca Mocy – miejsca w którym prasłowiańskie plemiona odbywały swoje tajemnicze rytuały.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.