Pomysł na udane wakacje – Augustów

Augustów jest jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na Suwalszczyźnie. To jedno z niewielu miast, które łączą w sobie piękno przyrody oraz wyjątkowość atrakcji stworzonych przez człowieka. Augustów zaskakuje licznymi atrakcjami turystycznymi i z pewnością nie jest miejscowością, w której można się nudzić.

Najciekawsze wakacyjne atrakcje Augustowa

Augustów jest miastem o bardzo bogatej tradycji. W okresie międzywojennym stanowił jeden z istotniejszych punktów wypoczynkowych Polski. Ściągano do niego z każdego zakątku Naszego kraju. Jedną z najciekawszych atrakcji jest obecnie Kanał Augustowski. Nie każdy wie, iż jest to unikalny zabytek wpisany na światową listę UNESCO. Zwiedzanie muzeum poświęconym historii kanału może być ciekawą i pouczającą przygodą zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci.

Kanał Augustowski to jedynie początek atrakcji. Bardzo dużą popularnością cieszy się także wyciąg dla narciarzy wodnych. To wyjątkowa, pierwsza w Polsce konstrukcja tego typu. Wynosi aż 740 metry długości i pozwala na osiągnięcie niemal 60km prędkości. To wyjątkowe miejsce dla miłośników sportów wodnych, którzy lubią aktywny wypoczynek.

Bardziej leniwi wczasowicze mają do dyspozycji między innymi statki Żeglugi Augustowskiej. W ofertach statków znajdują się nie tylko rejsy standardowe. Coraz większą popularnością cieszą się także rejsy nocne, oraz imprezy rozrywkowe organizowane na pokładach. Statki Żeglugi Augustowskiej pływają w okresie letnim. Wyjątkowych rejsów jest tak dużo, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Osoby, które cenią sobie wypoczynek na łonie natury mogą skorzystać z wyjątkowego rejsu gondolami. 11 osobowe, stylizowane łodzie płyną bardzo łagodnie. Możemy z nich podziwiać wyjątkowe jeziora, słynną na cały świat dzięki akcji Greenpeace dolinę rzeki Rospudy oraz Kanał Augustowski. Wyjątkowe, naturalne widoki potrafią wprawić w zachwyt każdego turystę.

Wigierska kolej wąskotorowa

To jedno z ciekawszych, całorocznych atrakcji turystycznych z okolicy Augustowa. Rozpoczyna się we wsi Płociczna jadąc z Augustowa do Suwałk. Wigierska kolej wąskotorowa wprowadza Nas w wyjątkowy świat Puszczy Augustowskiej oraz Wigierskiego Parku Narodowego. Letnie wagoniki są odkryte i stanowią wspaniały punkt widokowy. Co ciekawe, w najpiękniejszych miejscach trasy kolejka robi przystanki celem bliższego kontaktu turystów z tą niepowtarzalną przyrodą. Podróż wigierską koleją wąskotorową jest wspaniałą wakacyjną atrakcją dla całej rodziny.

 

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.