Polecany księgowy w Warszawie

Wybór dobrego księgowego w Warszawie tylko na pozór jest sprawą łatwą. Bardzo duża konkurencja w tej branży, nie ułatwia znalezienia tej jednej, najlepszej oferty. Co więc można doradzić osobom, które założyły firmę i nie znalazły jeszcze godnego zaufania specjalisty? Z kim rozpocząć współpracę, która będzie satysfakcjonująca zarówno pod względem ceny, terminowości i sposobu komunikacji? Nie zapominajmy również o poczuciu bezpieczeństwa,jakie biuro rachunkowe powinno zapewniać swoim klientom.

Doświadczenie – kryterium numer jeden

Na pewno chcesz współpracować z księgowymi, którzy doskonale znają się na swojej pracy. O ich jakości będzie decydować doświadczenie. Ale doświadczenie nieliczone przez lata spędzone w zawodzie, ale kontakt z trudnymi przypadkami, dokładnie takimi, z jakimi i twoja firma może mieć do czynienia. Aby poznać rzeczywiste doświadczenie biura rachunkowego, warto porozmawiać z jego dotychczasowymi klientami. Dowiesz się od nich jak oceniają współpracę z daną firmą, czy ich problemy znalazły szczęśliwy finał i czy polecają konkretnego księgowego swoim znajomym.

Wydajność pracy

Częstym problemem małych biur rachunkowych jest nadmiar pracy i małe moce przerobowe. Zatrudnianie zbyt małej liczby pracowników i duża ilość firm do obsłużenia może skutkować tym, że czas udzielenia odpowiedzi na twoje pytania, może się bardzo mocno wydłużać. Dla większości firm może to być poważną przeszkodą w nawiązaniu udanej współpracy. Dlatego już na samym początku rozmowy z wybranym biurem rachunkowym, warto zapytać o średni czas oczekiwania na odpowiedź. Dobrze, aby taka informacja była również zawarta w umowie o współpracę.

Ubezpieczenie OC

Podpisując umowę z biurem rachunkowym, najczęściej decydujemy się na to, aby biuro reprezentowało twoją firmę przed różnego rodzaju instytucjami, w tym US i ZUS. Jednocześnie trzeba mieć pewność, że biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie OC, z którego zostanie wypłacone odszkodowanie, za ewentualne błędy popełnione przez księgowego. Koniecznie należy sprawdzić, na jaką sumę została udzielona polisa i czy kwota ta będzie wystarczająca na pokrycie ewentualnych kar. Niektóre biura, chcąc ograniczać koszta, mają polisy na kwotę 10 000 złotych, co jest śmiesznie niską kwotą. Solidne biuro powinno mieć polisę na sumę min. 100 000 złotych.

Nowoczesne rozwiązania

Chcesz poświęcać rachunkowości w swojej firmie jak najmniej czasu? Dowiedz się, jakie udogodnienia oferuje wybrany przez ciebie księgowy w Warszawie. Możliwość przesyłania dokumentów online, dedykowane konto klienta, czat z księgowymi. To dziś standard w większości ceniących się biur.

Zdajemy sobie sprawę, że poznanie odpowiedzi na te wszystkie pytania może być trudne i czasochłonne. Dlatego też stworzyliśmy katalog najlepszych biur rachunkowych. Serwis jest bezpłatny i działa pod adresem www.biurarachunkowe.info. Każdy polecany księgowy w Warszawie, posiada tam swoją wizytówkę, dzięki czemu dotarcie do najlepszych ofert staje się jeszcze łatwiejsze dla każdego z Państwa.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.