Podróż przez najpiękniejsze miasta Europy – Kopenhaga

Kopenhaga to przepiękna, tętniąca życiem stolica Danii i jedna z największych metropolii Skandynawii. Owe miasto jest położone tuż przy cieśninie Sund, na dwóch malowniczych wyspach: Amager i Zelandia. W Kopenhadze mieszka ok. 5,5 miliona osób, jednak miasto zachowało swój niepowtarzalny klimat i nastrój. Paradoksalnie, to właśnie ta ogromna miejscowość została okrzyknięta najpiękniejszą eko-metropolią. Mieszkańcy tego miasta starają się żyć z poszanowaniem natury, co jest widoczne na niemal każdej ulicy.

Eko podróż po Kopenhadze

Warto wiedzieć, że transport rowerowy po Kopenhadze jest całkowicie bezpłatny. Rowery stoją w stu dwudziestu pięciu, dokładnie oznaczonych punktach. Żeby je wypożyczyć wystarczy wpłacić niewielką kaucję, którą otrzymujemy z powrotem, gdy tylko oddamy rower. W ten sposób miasto dba o środowisko naturalne i sprawia, że po ulicach przemieszcza się znacznie mniej samochodów. Efekt jest widoczny gołym okiem – podróżując po mieście zobaczymy setki uśmiechniętych rowerzystów, a do Naszych płuc dostanie się czyste powietrze.

Bardziej leniwi podróżnicy mogą skorzystać z pierwszej w Europie, ekologicznej linii autobusowej. Pojazdy są napędzane elektrycznie i kursują po wszystkich ważniejszych ulicach miasta.

Najciekawsze atrakcje Kopenhagi

Tuż u wybrzeży Kopenhagi spotkamy piękną, zamyśloną postać, która przyciąga turystów oraz mieszkańców całej Danii. Jest to przepiękny pomnik kopenhaskiej syrenki. Ten odsłonięty w 1913 roku obiekt, szybko stał się symbolem Kopenhagi i jedną z popularniejszych atrakcji turystycznych. Nieopodal syrenki znajduje się monumentalna cytadela oraz Amalienborg (zimowy pałac królewski). Warto obejrzeć to miejsce, bowiem jest to oficjalna rezydencja monarchów Danii. Przepych i rozmiar tego budynku robią ogromne wrażenie.

Zwiedzając centrum Kopenhagi warto zatrzymać się także w ogrodach Tivioli. To tam znajduje się wspaniały, jeden z najstarszych parków rozrywki. W parku znajdują się niesamowite kolejki górskie, stale teatralne, sale koncertowe i mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku. Do Tivioli najlepiej udać się wieczorem – można wtedy zobaczyć efektowny pokaz fajerwerków i uczestniczyć w imprezach rozrywkowych.

Czemu właśnie Kopenhaga?

Podróż po Kopenhadze jest ogromną przyjemnością dla całych rodzin. To niewątpliwie piękne i wyjątkowe miasto jest w pełni przyjazne dla turystów. Nie zobaczymy tutaj nachalnych sprzedawców, którzy czekają na naiwnych turystów. Podróż po tym mieście może być pokarmem dla naszego ciała, ale także i duszy.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.