Najdziwniejsze religie świata – Kościół Eutanazji

Niektóre wyznania religijne mogą szokować i stawać w sprzeczności z powszechnymi normami społecznymi. Jednak chyba żadna religia nie zadziwia i nie szokuje tak bardzo jak kościół eutanazji. W istocie jest to organizacja o charakterze politycznym, która zmierza do zmniejszenia populacji ludzkiej.

Chcesz być przydatny? Zabij się

Wyznawcy kościoła eutanazji głoszą, że ziemia jest mocno przeludniona. Dążą do zrównania bilansu pomiędzy liczebnością ludzi i zwierząt zamieszkujących kulę ziemską. Według działaczy najlepszym sposobem na poprawę warunków życia jest nierodzenie dzieci. Kolejny bardzo „przydatny” sposób to według nich eutanazja. Jednym z głównych przykazań kościoła eutanazji jest „nie będziesz rodzić”. Głośne hasła z pewnością przyciągają uwagę i wprawiają w zdziwienie. Jednak tak naprawdę wspólnota ma niewielkie grono swoich zagorzałych zwolenników. Pochlebstwo dla eutanazji stoi w sprzeczności z doktrynami kościoła katolickiego. Pomiędzy owymi dwiema religiami dochodzi do bardzo częstych konfliktów. Nic w tym dziwnego, bowiem eutanazja na życzenia nie jest do przyjęcia dla katolików.

Głośne hasła, mały odzew

Kościół eutanazji nigdy nie przestaje szokować. Obok pochwał dla eutanazji często nawołuje także do popełniania samobójstwa, a także do legalizacji aborcji. Według członków kościoła każde działanie zmierzające do zmniejszenia populacji ludzi jest dobre. Niektórzy pochwalają nawet akty kanibalizmu. Według kościoła eutanazji w kanibalizmie nie ma nic złego. Warunek jest tylko jeden: można spożywać ciało człowieka, który już nie żyje, nie można go mordować. Cała religia opiera się na czterech filarach, którymi są: samobójstwo, aborcja, sodomia i kanibalizm. Wierni kościoła eutanazji podkreślają, że członkowstwo jest dobrowolne. Dlatego nie uznaje się morderstw, gwałtów czy przymusowej sterylizacji.

Zaniechanie prokreacji celem głównym

Wierni kościoła eutanazji składają śluby, które obligują ich do nieposiadania potomstwa. Wszelkie akty zapłodnienia mają skończyć się aborcją. Prokreacja jest dla nich powodem do wydalenia członka swojej wspólnoty – i w tym aspekcie nie ma żadnych wyjątków. Dozwolone są jedynie zbliżenia seksualne, które nie prowadzą do prokreacji. W zmniejszeniu liczby ludności może pomóc sodomia.

Religia czy sekta?

Wiele osób uważa, że kościół eutanazji to tak naprawdę bardzo groźna sekta propagująca masowe samobójstwa. Przynależność do tej wspólnoty może i jest dobrowolna, jednak głośne hasła reklamowe i slogany mogą przyciągać młode pokolenia. O zagrożeniach związanych z kościołem eutanazji zrobiło się głośno w roku 2003. Wtedy to na stornie wspólnoty pojawiła się instrukcja objaśniająca krok po kroku jak popełnić samobójstwo za pomocą helu. Wskazówki wykorzystała 52 letnia kobieta, której nie udało się uratować. Po nagłośnieniu sprawy instrukcja została usunięta ze strony internetowej.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.