Kreatywne dodatki dla domu

Eleganckie dodatki dekoracyjne to przysłowiowa kropka nad i, która wpływa na walory estetyczne całego pomieszczenia. Nawet mały, z pozoru niezauważalny element dekoracyjny może wprowadzić do pomieszczenia wrażenie harmonii i całkowicie odmienić wygląd wnętrza. Poniżej podpowiemy o czym warto pamiętać podczas wyboru.

Kreatywne dodatki, czyli jakie?

Niebanalne, kreatywne dodatki muszą być dopasowane do gustu domowników oraz specyfiki całej aranżacji. Mogą wyróżniać się kolorystycznie spośród pozostałych elementów wyposażenia, bądź niejako wtapiać się w tło. Wyraziste dodatki o kontrastujących barwach ożywią wnętrze i zwrócą uwagę na dany fragment aranżacji. Mogą też dodać pomieszczeniu nastrojowego, pełnego luksusu charakteru i odciągnąć wzrok od najmniej reprezentacyjnych fragmentów pomieszczenia.

Dodatki ozdobne muszą być dopasowane do stylistyki aranżacyjnej. Inaczej dobieramy obrazy i ramy do salonu zainspirowanego stylem nowoczesnym, a inaczej do pomieszczeń rustykalnych bądź śródziemnomorskich. Wybór dodatków ozdobnych jest niemal nieograniczony i daje dekoratorom bardzo szerokie możliwości tworzenia niebanalnych, oryginalnych wnętrz.

Dodatki kontra wielkość i specyfika pomieszczenia

Każde pomieszczenie naszego domu bądź mieszkania wymaga indywidualnego podejścia. Zupełnie inaczej dobieramy dodatki do salonu, kuchni bądź łazienki. Ważna jest także wielkość pomieszczenia oraz stopień jej nasłonecznienia. W małych, ciasnych i słabo doświetlonych wnętrzach nie sprawdzą się duże, ciężkie i ciemne ozdoby, sprawiające wrażenie przytłoczenia. W ich miejsce lepiej zaprezentują się niewielkie, jasne dekoracje, które dodatkowo ożywią wnętrze i dodadzą mu wrażenia lekkości.

W dużych salonach połączonych z jadalnią i strefą kuchenną możemy już pozwolić sobie na nieco większe i bardziej wyraziste dodatki. Ich ostateczny wygląd, kształt oraz barwa zależy wyłącznie od naszych upodobań i preferowanej stylistyki pomieszczenia. Ciekawą ozdobą może być obraz, donice, porcelanowe ozdoby, czy nawet zwykle chodniki podłogowe. Dodatek powinien podkreślać stylistykę i dodatkowo zdobić wnętrze. Jednak nie warto przesadzać. Zbyt duża ilość ozdób i dodatków może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Elementy dekoracyjne są jedynie załącznikiem do aranżacji i nie mogą przyjmować głównej roli. Zbyt duża ilość ozdób wywoła wrażenie niespójności, a większości osób szybko skojarzy się z niestylowym kiczem. Dlatego warto wszystko dokładnie rozplanować i zadbać o proporcje.

Gdzie kupić kreatywne dodatki i zaczerpnąć inspiracji?

Inspiracje dekoracyjne znajdziemy na wielu stronach internetowych. Bogata baza dobrej jakości zdjęć powinna okazać się pomocna w wyborze preferowanego stylu aranżacyjnego. Możemy też podejrzeć ciekawe ozdoby i zastosować je we własnym wnętrzu.

Pamiętajmy także, że dodatki powinny być eleganckie, a jednocześnie dobrze wykonane. Ciekawe produkty znajdziemy na stronie decorolka.pl. Bogata oferta sklepu sprawi, że z łatwością udekorujemy kuchnie, salon, jadalnie, łazienkę, sypialnie oraz każde inne pomieszczenie mieszkalne.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.