Jak dobrać buty motocyklowe?

Buty to jeden z najważniejszych elementów ubioru profesjonalnego motocyklisty. Ich zadaniem jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi, stabilizacja stopy, a co najważniejsze zabezpieczanie nogi przed urazami powstającymi na wskutek wypadku. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań i wybrać idealnie dopasowane obuwie. Poniżej podpowiemy, jak wybrać najlepsze buty motocyklowe.

Wybieramy rodzaj obuwia motocyklowego

W ofertach sprzedaży znajdziemy kilka popularnych typów obuwia motocyklowego. Każdy typ znajduje zastosowanie wśród nieco innej grupy odbiorców. Wiąże się to z wygodą podczas chodzenia oraz wymaganą ochroną w czasie jazdy. Wśród najpopularniejszych typów butów motocyklowych wyróżniamy między innymi:

Buty sportowo szosowe – świetnie nadają się dla miłośników długich podróży. Są to typowe buty turystyczne, które dają duży komfort chodzenia. Posiadają bardzo elastyczną obudowę, co w połączeniu z mniejszą ilością ochraniaczy daje wysoki komfort użytkowy. Tego typu obuwie świetnie sprawdzi się na różnego rodzaju rajdach i wyjazdach, podczas których dużo schodzimy z motocykla i idziemy na piesze przechadzki.

Buty skórzano plastikowe tzw. Laczki – są dość wysokie i posiadają wiele ochraniaczy oraz sliderów. Bardzo dobrze chronią stopę przed urazami, dzięki temu są chętnie wybierane przez użytkowników ścigaczy i maszyn sportowych. Niestety duża ilość sliderów stanowi pewne utrudnienie podczas chodzenia. Laczki są mało wygodne, dlatego nie nadają się na piesze wędrówki.

Buty skórzane z obcasem – to propozycja dedykowana dla miłośników cruiser’ów, chopper’ów i retrobike’ów. Dobrze zaakcentowany obcas, widoczne klamry oraz połyskująca skóra wyglądają bardzo efektownie i świetnie wkomponowują się w klimat stylowych motocykli.

Wysokie kamasze z klamrami – kolejna ciekawa propozycja. Tym razem jest to rozwiązanie skierowane do miłośników ATV oraz enduro. Wysokie buty posiadają dużą ilość ochraniaczy i klamer. Bardzo dobrze stabilizują nogę, a dzięki temu zabezpieczają ją przed urazami.

Jak dobrać buty motocyklowe?

Przede wszystkim dobrać je adekwatnie do swoich potrzeb. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, buty motocyklowe mogą posiadać zróżnicowany stopień zabezpieczeń. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno lekkie, bardzo wygodne buty turystyczne, jak i buty typowo sportowe. Te drugie będą nieco bezpieczniejsze i lepiej ochronią stopę w razie wypadku. Jednak ich podstawowym mankamentem są problemy podczas chodzenia. Dlatego wybierzmy obuwie adekwatnie do własnych potrzeb.

Bez względu na to, który typ butów wybierzemy, zwróćmy uwagę na miejsce dokonania zakupu. Obuwie motocyklowe powinno być jak najlepszej jakości. Dobrym rozwiązaniem będą zakupy w sklepie internetowym moto-obroty.pl. Znajdziemy w nim dobrej jakości obuwie motocyklowe, wyprodukowane przez znanych i renomowanych producentów. Taki zakup z pewnością będzie gwarancją odpowiedniej jakości. Szeroka oferta sklepu sprawia, że każdy motocyklista jest w stanie wybrać obuwie adekwatnie do własnych, indywidualnych potrzeb.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.