Drugie obywatelstwo – Urugwaj

Urugwaj to bez wątpienia dość bezpieczny, a jednocześnie niedoceniany przez europejczyków kraj. To także numer jeden na naszej liście krajów w których warto starać się o obywatelstwo. Posiadanie Urugwajskiego paszportu może i nie wydaje się bardzo prestiżowe, jednak może uchronić Nas przed ewentualnymi problemami z którymi być może spotka się Europa.

Dlaczego właśnie Urugwaj?

Jak już wspomnieliśmy, jest to kraj dość niedoceniony. Nie znajdziemy w nim wielkiego bogactwa ani zasobnych złóż naturalnych. Jednak jest to jedno z niewielu państw, które zapewni Nam bezpieczeństwo w razie europejskich bądź światowych konfliktów zbrojnych. Warto pamiętać, że Urugwaj od ponad 150 lat nie brał udziału w żadnej wojnie i nie był wmieszany w żaden konflikt w sposób pośredni. Wszystko wskazuje na to, że owa sytuacja nie zmieni się w bliskiej przyszłości. Urugwaj jest państwem neutralnym, a dzięki temu gwarantuje bezpieczeństwo swoim obywatelom. Paszport Urugwaju opłaca się także osobom, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Uzyskanie obywatelstwa tego kraju może zwolnić Nas z wielu uciążliwych podatków, które nakłada się na firmy zarejestrowane w Polsce. Warto także wiedzieć, że banki zarejestrowane w tym kraju pilnie strzegą tajemnic swoich klientów. Bardzo wysoki poziom ochrony tajemnic bankowych sprawił, że Urugwaj jest czasem nazywany Szwajcarią Ameryki Południowej. W owym określeniu z pewnością jest dużo przesady, jednak ochrona tajemnic bankowych faktycznie utrzymuje się na dość wysokim poziomie.

Warunki klimatyczne i terytorialne

Urugwaj leży w strefie klimatu podzwrotnikowego. Średnia temperatura powietrza wynosi ok. 18 – 20 stopni. Wydaje się, że klimat będzie dla europejczyka bardzo komfortowy. Jednak pewną niedogodnością może być duża liczba opadów atmosferycznych. Należy też pamiętać, że klimat Urugwaju cechuje się dużą zmiennością. Pogoda może się zmieniać z godziny na godzinę.

Całkowita powierzchnia kraju wynosi ponad 176 tysięcy kilometrów kwadratowych. Zamieszkuje ją jedynie 3.5 miliona ludzi. Z łatwością można nabyć tam ziemię czy dom z dużą posesją. Możliwości kraju są dość duże, chociaż nie można stwierdzić, że jest to atrakcyjne miejsce lokaty kapitału. Być może to właśnie w tym tkwi sedno całej sprawy. Urugwaj nie jest ani atrakcyjny, wysoko rozwinięty, ani bogaty. Jednak z całą pewnością jest to jedno z najspokojniejszych państw, któremu nie grozi żadna wojna (nawet w razie wystąpienia konfliktów o charakterze światowym). Niewielka popularność tego kraju ma także duży atut – uzyskanie obywatelstwa Urugwaju jest dość proste.

Jak najłatwiej uzyskać obywatelstwo Urugwaju?

Kwestia uzyskania obywatelstwa Urugwaju nie jest zbyt skomplikowana. Osoba starająca się o obywatelstwo powinna przedstawić kilka podstawowych dokumentów: świadectwo urodzenia, raport policyjny o niekaralności, poświadczenie dochodów, poświadczenie stanu zdrowia. Powyższe dokumenty są podstawą do wydania zgody na imigrację. Imigrant otrzymuje dowód urugwajski (ważny przez 3 lata). Po upływie tego czasu można już złożyć podanie o nadanie obywatelstwa Urugwaju.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 Komentarz

  1. Antypolako jestem zainteresowany obywatelstwem Urugwaju co bym musiał zrobić by je otrzymać i jakie są potrzebne do tego dokumenty proszę o pomoc i pokierowanie co mam dalej robić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.