Bratysława

Bratysława jest stolicą i największym miastem Słowacji. Pomimo swojego majestatu nadal pozostaje w cieniu Czeskiej Pragi. Nie zobaczymy tu tłumu turystów, tylko wyjątkowe zabytki i ciekawe atrakcje turystyczne. Bratysława z pewnością jest jednym z tych miejsc, do których warto się udać przynajmniej raz w życiu.

Wyjątkowe atrakcje Bratysławy

Jedną z najciekawszych atrakcji Bratysławy jest Rynek Główny, który leży w samym sercu miasta. Zobaczymy tu między innymi wyjątkowy Stary Ratusz pochodzący z czasów gotyckich. Majestatycznie prezentuje się także Zamek Królewski zlokalizowany na przepięknym wzgórzu. Co ciekawe, zamek stworzono jeszcze przed powstaniem miasta, a wokół wzgórza można nawet zobaczyć nieliczne ślady osadnictwa, pochodzące z czasów antycznych. Podróżując po uliczkach malowniczej Bratysławy możemy także dotrzeć do wspaniałego Słowackiego Teatru Narodowego. U samego wejścia widzimy wspaniały pomnik poety Pavola Országha Hviezdoslava. Budynek Słowackiego Teatru Narodowego ma wyjątkowe tradycje i bogatą historię. Wygląda bardzo efektownie, a w bliskiej okolicy znajduje się wyjątkowy budynek Filharmonii Słowackiej.

Bardzo ciekawą atrakcją turystyczną Bratysławy jest też katedra Św. Marcina. To wyjątkowa budowla z XIII wieku. Niegdyś było to miejsce koronacji 11 królów oraz Cesarzowej Marii Teresy. Na szczycie katedralnej wieży znajduje się wspaniały symbol korony Stefańskiej. Ma ponad metr wysokości i waży ponad 300 kilogramów.

Podróż po ulicach Bratysławy jest też okazją do zapoznania się z lokalnymi tradycjami i wyrobami kulinarnymi. Przy wąskich ścieżkach z pewnością zobaczymy kilka wyjątkowo smacznych restauracji, serwujących specjały kuchni słowackiej.

Unikalną atrakcją turystyczną jest także Pałac Prezydencki z ogrodem francuskim. To niezwykle urokliwe miejsce, które było kiedyś centrum muzycznym całego miasta. Odbywały się tu niezwykłe bale i imprezy muzyczne. Dziś do dyspozycji turystów pozostaje bajkowy ogród wraz ze swoimi fontannami i wspaniałymi rzeźbami.

Senec –miejscowość pod Bratysławą

Niespełna 25km na wschód od Bratysławy znajduje się Senec – malownicza miejscowość słynąca z wyjątkowego kompleksu basenów termalnych. To niezwykły świat saun, eleganckich restauracji, miejsc masażu, basenów i wyjątkowych atrakcji wodnych. Wiele osób przyjeżdża tu przy okazji zwiedzania Bratysławy. Podróż na baseny termalne w Senecu potrafi zaciekawić i spełnić oczekiwania bardzo wymagających podróżników.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.