Bielsk Podlaski: VI Noworoczny Bieg Tura

28 sierpnia 2021 r. odbył się Noworoczny Bieg Tura w Bielsku Podlaskim. Zdecydowałem się na start w ostatniej chwili, gdyż nie przebił się w natłoku medialnych informacji i gdyby nie koleżanka, nawet bym nie wiedział, że styczniowy bieg dojdzie do skutku na koniec sierpnia. Po wcześniejszym sprawdzeniu kalendarza inicjatyw sportowych, z braku innych imprez w tym dniu, błyskawicznie dokonałem rejestracji.

Warto jest podejmować wyzwania na rubieżach, by poznać regionalne zwyczaje i podejście organizatorów do realizowanych przedsięwzięć.

Wybierając się na „dychę” nie stawiam przed sobą wygórowanych celów. Dopóki się mieszczę w 60 minutach jest dobrze. Tym razem przebiegłem dystans 10 km z czasem 00:55:38, totalny odlot. Mogło być lepiej! Zawsze to mówię, choć znam swoje możliwości i bardziej z przekory tłumaczę sobie i innym, że wyszło jak wyszło, a miało być lepiej!

Trasa dobra, obstawiona strażakami, także chyba nikt się nie zgubił. Na 3-cim (7-ym) kilometrze jakaś kobieta nadgorliwie zawodziła do mikrofonu. Przy drugim kółeczku liczyłem, że ochrypnie albo się zmęczy, ale niestety darła się jeszcze głośniej. Zamiast tej pani, powinni opłacić DJ-a, który dodałby energii i wiary w zwycięstwo. Ale to Bielsk Podlaski nie Białystok, za dużo wymagam.

Co przekreśliło moje dobre zdanie o biegu? Temat toalet! Jak dowiedzieliśmy się na linii startu pół godziny przed biegiem, są przygotowane dwa miejsca z toaletami, w Biurze Zawodów na miejskiej pływalni ,,Wodnik” ul. Kazimierzowska oraz w Muzeum znajdującym się tuż obok. Z tym, że przy pływalni toalety są darmowe, a w Muzeum płatne.

I tak teraz myślę: biegacze zapłacili za pakiety, przez 12 minut prowadzący wymieniał sponsorów, a na koniec poinformował o opłatach za możliwość skorzystania z toalety. Jakby nie można było postawić jakiś Toi Toi. Nikt nie idzie na start z portfelem pełnym pieniędzy, przynajmniej nie ja. Ilu więc biegaczy skorzystało z pobliskich krzaczków, drzewek w centrum miasta, to tajemnica poliszynela.

Druga uwaga to medale. Aluminiowe krążki (3.80 zł/kg na skupie) bez informacji czy się biegło na 5 czy na 10 km. Tak, uniwersalnie by się nie napracować i by było taniej.

Na trasie zazwyczaj są stanowiska z wodą dla biegaczy. W Bielsku Podlaskim założono, że 5 czy 10 km to za krótkie dystanse by dystrybuować wodę. To nie lato, godzina 17:00 także organizatorzy doszli do wniosku, po co komu woda?

Podobno na mecie rozdawane były pierogi… podobno. Podobno Yeti istnieje!

Ok, za rok nie planuję udziału w kolejnej edycji Biegu Tura. Jeśli mam z pampersem jechać na bieg, to wolę poszukać alternatywnego startu o wyższych standardach gdzieś w kraju. Jest to zwykła inicjatywa bez przyłożenia i zaangażowania się organizatorów. Cykliczna impreza na którą należy wydać zaplanowaną kasę (im mniej wydamy tym więcej dla nas) i odhaczyć w kalendarzu- to wszystko.

Aha, w pakiecie oprócz energetyka i batonika każdy dostał RĘCZNIK! Tym bardziej jest to dziwny prezent, gdyż nie posiada żadnych nadruków świadczących o okoliczności jego wręczenia. Pewnie, któremuś ze sponsorów zbywało, więc postanowił je rozdać podczas imprezy.

VI Noworoczny Bieg Tura to Kompletna klapa! To idealny przykład jak nie powinno się organizować biegów. I co ważne, tym razem nie ma co zwalać winy na Covida, tylko na logistykę osób odpowiedzialnych za przygotowanie zawodów. Wniosek: Bielsk Podlaski omijamy szerokim łukiem!

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

4 Komentarze

  1. Duże miasta mają doświadczenie w organizowaniu imprez masowych, nie ma co się czepiać Bielska … zorganizowali na miarę swoich możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.