Białe kołnierzyki

Białe kołnierzyki to specjalny wydział FBI w Nowym Jorku. Zajmują się najtrudniejszymi sprawami z zakresu przestępczości dotyczacej dzieł sztuki: kradzieże, fałszerstwa itd…

Policja i FBI są nieskuteczni w tak wyszukanej branży, więc przystają na propozycję pomocy najdoskonalszego złodzieja: Neala Caffrey’a (Matthew Bomer). Główny bohater aktualnie siedzi w więzieniu. W zamian za współpracę Neal może swobodnie poruszać się na wolności – ogranicza go jedynie elektroniczna obroża – i oczywiście spłaca dług społeczeństwu rozwiązując kolejne kryminalne sprawy.

W serialu na uwagę zasługują jeszcze dwie inne osoby: szef biura, dociekliwy i nie spuszczający z oka Neala : Peter Burke (Tim DeKay) oraz  postać, która zasługuje na  mega specjalną uwagę, bez którego serial byłby kolejnym „Kryminalne zagadki …” Mozzie (Willie Garson). Mozzie jest geniuszem, przyjacielem i pomocnikiem Neala – ma wszechstronne umiejętności, potrafi nawet odebrać poród w piwnicy kilka metrów pod ziemią.

Trudno opisywać fabułę, gdyż w sumie powstało 81 odcinków podzielonych na 6 sezonów… Warto jednak zaryzykować i obejrzeć pierwszy odcinek, a na pewno nie poprzestaniemy na nim.

W moim rankingu serial otrzymuje 9/10 punktów !

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.