Atrakcje nad polskim morzem – Sopot

Sopot jest pięknym nadmorskim miastem, które tętni życiem przez całą dobę. Od lat przyciąga tysiące turystów z całej polski i jest jednym z tych miejsc do których bardzo chętnie wracamy (choćby we wspomnieniach). Dlaczego Sopot stał się tak popularnym kierunkiem wakacyjnych wypraw? Odpowiedź jest prosta: ze względu na swoją różnorodność, wspaniałe plaże, piękne zabytki oraz urokliwą przyrodę. W Sopocie z pewnością możemy spędzić niezapomniany urlop wraz z partnerem bądź z całą rodziną. Atrakcji nie zabraknie tu dla nikogo.

Znaki rozpoznawcze Sopotu

W Sopocie znajduje się kilka obiektów stanowiących wizytówkę miasta. Jednym z nich na pewno pozostaje najdłuższe w Europie molo o konstrukcji drewnianej. Obiekt posiada aż 511,5 metra długości oraz 10 metrów szerokości. Przechadzka po Sopockim molo jest punktem obowiązkowym każdej wycieczki.

Kolejnym sztandarowym symbolem Sopotu stała się ulica Bohaterów Monte Cassino (popularnie nazywana Monciakiem). Ulica to tak naprawdę długi, efektowny deptak na którym koncentruje się życie towarzyskie całego miasta. Możemy znaleźć tam wyjątkowo dobre restauracje, bary szybkiej obsługi, stoiska z pamiątkami i kino. W szczycie sezonu niemal cały czas jest tam dość tłoczno, jednak już z końcem sierpnia rozpoczyna się okres spokoju. Na deptaku znajduje się także popularny Krzywy Domek oraz dość ciekawe lokale rozrywkowe.

Coś dla młodych

Sopot to miasto przyjazne młodym ludziom. Można tam skorzystać z wielu form wakacyjnego, aktywnego wypoczynku. Bardzo ciekawą, dość unikalną atrakcją turystyczną jest wyciąg narciarski ulokowany na Łysej Górze. Dużą popularnością cieszy się także Sfinks – jeden z najlepszych klubów nocnych w Polsce. Młodzi ludzie chętnie przebywają na molo, chodzą po pobliskim deptaku i bawią się w licznych klubach. Atmosfera zabawy udziela się już od wczesnego wieczoru – i zawsze trwa do białego rana. W tym mieście po prostu nie sposób się nudzić.

Ciekawe atrakcje turystyczne

Najważniejszą atrakcją turystyczną jest oczywiście sopocka plaża, która przyciąga tysiące turystów w różnym wieku. Odwiedzając trójmiasto warto też wstąpić do Muzeum Sportu czy do Opery Leśnej. Owe atrakcje są szczególnie lubiane przez osoby w średnim wieku. Ciekawie prezentują się także Dwór Hiszpański (jedna z najstarszych budowli w Sopocie) oraz Pawilon Sztuki. Sopot kryje w sobie wiele atrakcji, a podróż do tego miejsca może być wspaniałą, pasjonującą przygodą. Z pewnością warto odwiedzić to miasto choćby na dwa dni. Jest to minimalny czas którego potrzebujemy na zwiedzenie najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.