Atari – twardziel do ST

Atari Mega ST

Dzisiaj, zostałem szczęśliwym nabywcą Dysku Twardego do mojego Mega ST 2 – wersja 30 MB (Atari Megafile 30).

Atari Meafile 30

W 1987 roku Atari wprowadziło do obiegu linię komputerów Mega ST. Jednocześnie z modelami dystrybuowano zewnętrzne dyski twarde o pojemności 20 (SH-205), 30 i 60 MB. Wszystko w profesjonalnych obudowach zwanych „pizza box”. Na koniec lat 80-tych te wielkości były aż nadto wystarczające.  Komputery szybko trafiły do wydawnictw jako podstawowe narzędzia do składu książek, druków i czasopism. A wszystko tańsze i praktyczniejsze od konkurencyjnych rozwiązań Macintosha.

Kurier nie wiedząc co jest w środku, wręczając mi pudełko, skomentował przesyłkę stwierdzając, że sporo waży. A to przecież, tylko dysk twardy …

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.