Atari – 65 XE z Ultimate 1 MB

Jeden z zakupionych komputerów Atari 65 XE okazał się doskonałym materiałem na rozbudowę.  Posiadał płytę główną, którą montowano od 1987 roku we wszystkich modelach serii XE, czyli: 65, 130 i 800. Jak miał być 130 XE dokładano 2 kości RAM i kontroler EMMU. Doświadczenie serwisów potwierdza, że te płyty są wytrzymałe i bezawaryjne,  bardzo mnie to ucieszyło. Jeśli już inwestować w zwiększenie pamięci do komputera, to dobrze jakby nie wymagał dodatkowych napraw.  W tym wypadku cena zakupionego sprzętu przełożyła się na jakość.

Drugi Atari 65 XE okazał się egzemplarzem typowo kolekcjonerskim z żywiczną oryginalną plombą. Komputer nie tylko w doskonałym stanie wizualnym ale i technicznym. Zdecydowaliśmy się z Bartkiem go zostawić i nie otwierać. Skoro nie ma takie potrzeby …

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.