Atari – 5.25 radości

Copydata - Atari

Współcześnie łatwo jest znaleźć na aukcjach internetowych rozwiązania, które zbliżą nas do czasów sprzed 30 lat. Wystarczy odpowiednik dysku, czyli popularny UltraSatan, by  nie potrzebować zbędnego mebla w postaci dysku twardego lub stacji dysków.  Urządzenie wyposażono  w kartę SD, na którą możemy wgrać 16 GB softu, gier i dem …

Nie o to jednak chodzi. W moim skromnym przypadku, zależy by nadrobić stracony czas z młodości (…). Tym samym, chcę przejść poszczególne etapy, które doświadczali  rówieśnicy 30 lat temu. Osoby mający możliwości i fundusze na kupno  komputera tej serii Atari z oryginalnymi akcesoriami.

Udało mi się nabyć, jak się okazało sprawną stację dysków Copydata na dyskietki 5.25 cala. Formatowanie, wgrywanie plików i ich kasowanie trwa … ale kończy się sukcesem. To dobrze.

Teraz, mogę zaszaleć i zainwestować nieco w kartę sieciową i wspomniany dysk na karty SD.

 

 

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.