American Dad!

American Dad! to satyryczny, animowany sitcom, produkcji  amerykańskiej. Twórcami tego serialu są Seth MacFarlane, Mike Barker oraz Matt Weitzman. Głównym bohaterem jest agent CIA mieszkający wraz z rodziną w Langley Falls, Stan Smith. Jest patriotą i ksenofobem, w wyborach głosuje na partię republikańską. Ma żonę Francine, z którą mają dwójkę dzieci: córkę Hayley i syna Steve’a.

Wraz z nimi mieszkają również Klaus, gadająca złota rybka, która była przeszłości NRDowskim olimpijczykiem oraz kosmita Roger. Stan jest zapatrzony w siebie, chwaląc się swoim muskularnym ciałem. Ignorowany, zachowuje się jak nastolatek starający się zwrócić na siebie uwagę. Pochodzi z rozbitej rodziny, którą opuścił ojciec. Wstąpił do CIA, gdyż myślał, że jego ojciec był agentem, okazał się jednak być złodziejem. Stan swoje bezkompromisowe poglądy stawia ponad dobro rodziny. Wyprodukowano 190 odcinków tego sitcom w 12 seriach. Serial produkują 20th Century Fox Television, Fuzzy Door Productions oraz Underdog Productions. Pierwsza emisja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych 6 marca 2005 w telewizji Fox.

Prawa autorskie

Wszelkie materiały (w szczególności: artykuły, opowiadania, eseje, wywiady, zdjęcia) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.